Hakkımızda

Erkaya Foodtech

Yılların getirdiği deneyimle müşterilerimizin beklentilerini karşılamak amacıyla; üretimin güvenilirliğinden taviz vermeden randımanı en üst seviyeye taşıyacak çözümler sunmayı hedefler.

Biz Kimiz

1983 yılında genç bir makina mühendisi olan kurucu ortağımız Cumhur ERKAYA, Teknika Tic. A.Ş’ de İsveç’in dünyaca ünlü ALFA-LAVAL ve FRIGOSCANDIA firmalarının gıda proses makinaları satış mühendisi olarak çalışma hayatına başlamış ve daha sonra ALFA-LAVAL firmasının Türkiye’deki ile irtibat bürosunun kuruluşunu gerçekleştirerek 1989 yılına kadar Alfa-Laval Türkiye Müdürü olarak görev yapmıştır.

1989 yılında aynı şekilde I.Q.F Şoklama Tünellerinin yaratıcısı ve dünya donmuş gıda sanayinin tartışmasız lideri FRIGOSCANDIA Equipment AB – İsveç firmasının Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü olarak 1998 yılı başına kadar görev yapmış ve Türk Dondurulmuş Gıda sanayinin gelişmesine katkıda bulunmuştur.

Ocak 1998 tarihinde kurmuş olduğu ERKAYA FoodTech firması vasıtasıyla Gıda Proses Makinaları konusunda herbiri kendi alanında uzman olan makina/tesis üreticileri ile iş birliği yapmış ve Türk gıda sanayine hizmetlerine devam etmiştir.

Bugün artık 33 senelik tecrübe ve ‘know how’ birikimini genç kuşakların heyecanı ve dinamikliği ile birleştiren ERKAYA FoodTech, gelecek yıllara güvenle bakmaktadır.

Misyonumuz

Gıda sanayi, son yıllarda gelişen teknoloji, yenilenen mevzuatları, artan eğitim-denetim faaliyetleri ve modern yatırımlar ile sürekli büyümektedir. Bu gelişmeleri daha yakından izlemek ve sanayimize kazandırmak için sağlam zeminlere oturtulmuş, güvenilir ve tecrübeli "bilgi köprüleri" ne her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır. İşte ERKAYA FoodTech. Böyle bir bilgi köprüsünü Türk Gıda Sanayinin hizmetine sunabilmeyi kendisine en önemli misyon edinmiştir.

Vizyonumuz

Dünyada tüketici bilincinin artmasıyla birlikte gıda güvenliği konusundaki beklenti de aynı oranda artmaktadır. Mevcut piyasada yer alan ve aynı sektörde aynı ürünleri üreterek rekabetçi bir pazar oluşturan üreticiler için var olan şartlar her geçen gün biraz daha zor hale gelmektedir.

Bu noktada malı üretmekten çok, yapılan üretimi verimli kılmak, ürüne katma değer katmak ve ekonomik üretimi artırmak kazancı artırmak için birinci dereceden önem taşır hale gelmiştir. ERKAYA FoodTech, yılların getirdiği deneyimle Gıda Sanayinin her geçen gün giderek artan beklentilerini karşılamak amacıyla; üretimin güvenilirliğinden taviz vermeden randımanı en üst seviyeye taşıyacak çözümler sunmayı hedefler.

Projeniz için Ücretsiz Teklif Alın.